Το προσπάθησε το Σκουλικάδο – Ηττήθηκε δύσκολα με 2-1 από τον ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου

Το προσπάθησε πολύ ο Εθνικός Σκουλικάδου που είχε εξαρχής δύσκολο έργο για την 6η αγωνιστική του 4ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής. Οι παίκτες του Στάθη Καραμαλίκη ηττήθηκαν στην έδρα του πρωτοπόρου ΠΑΣ Αχέροντα Καναλακίου, αλλά και πάλι έδειξαν ότι θα είναι ανταγωνιστική ομάδα.
Στο 20’ ο Δημήτρης Βέρμπης ήταν αυτός που με κεφαλιά νίκησε τον Χασιλάρι και έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους, αλλά το Σκουλικάδο είχε την απάντηση και πολύ γρήγορα. Συγκεκριμένα στο 28’ ο Τσουκαλάς κέρδισε πέναλτι από τον Βασιλειάδη και ο Νικολακόπουλος σκόραρε από τα έντεκα βήματα για το 1-1.
Όμως η Ζακυνθινή ομάδα δεν κατάφερε να κρατήσει το σκορ για το ημίχρονο, καθώς από κόρνερ ο Κυριάκης βρήκε τον Καππία που με κεφαλιά έκανε το 2-1 για το Καναλάκι που πήρε το προβάδισμα την κατάλληλη στιγμή στο παιχνίδι.
Στο δεύτερο μέρος ο Εθνικός Σκουλικάδου προσπάθησε να απαντήσει και είχε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης μια ανεπανάληπτη ευκαιρία με τον Αγαλιώτη, ο οποίος θα μπορούσε να σκοράρει στο 90’, αλλά ο Βλάχος κατάφερε παρά τα πολλά εμπόδια μπροστά του να κάνει μια μεγάλη απόκρουση και να μείνει το 2-1 για το Καναλάκι.
Διαιτητής της συνάντησης ήταν ο Τσοπλάκος Κ. (Αιτωλοακαρνανίας) με βοηθούς τους Γαλανόπουλο Γ. και Τάκο Χ. από τον ίδιο νομό

ΠΑΣ ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ: Βλάχος, Βασιλειάδης (75’ Κωνσταντίνου), Φράγκος, Καππίας, Παπανίκου, Ζδράβος, Κυριάκης (68’ Εμβραΐζογλου), Πότσης (62’ Κωσταμένας), Νταντίδης, Γεωργίου (68’ Τσούτσης), Βέρμπης (75’ Ροβίνας)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΚΟΥΛΙΚΑΔΟΥ (Καραμαλίκης Στ.): Χατζιλάρι, Νικολακόπουλος, Ελέζι, Μούστα, Λιβέρης, Τραγούδας (75’ Πλέσσας Α.), Μπλάντζιος, Κακολύρης, Τσουκαλάς Β. (78’ Αγαλιώτης), Μαρούδας Μ., Μεταξάς ( 43’ Κάρδαρης)

Aκολουθήστε το imerazante.gr στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα νέα από τη Ζάκυνθο