Ασταμάτητη η Δόξα Πηγαδακίων – Κέρδισε άνετα με 4-1 τον Ίκαρο Πετρωτού (φώτο)

Το ματς άρχισε ιδανικά για τα Πηγαδάκια καθώς πριν καν συμπληρωθούν 30 δευτερόλεπτα αγώνα η Αντιόχου έφυγε στην ατεπίθεση και πλάσαρε εύστοχα τη Γερασίμη για το 1-0.
Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για οφσάιντ ωστόσο η σημαία του βοηθού παρέμεινε κάτω στη συγκεκριμένη φάση.
Αυτό το γκολ έδωσε ψυχολογία στα κορίτσια από τη Ζάκυνθο, καθώς στο 6ο λεπτό σε στημένη φάση η Τσιώρου κατάφερε να πετύχει το 2-0 και να δώσει σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα.

Ο Ίκαρος Πετρωτού εν συνεχεία προσπάθησε να αντιδράσει, ωστόσο όποτε χρειάστηκε τόσο η εξαιρετική και πολύ σταθερή Γρίβα για άλλο ένα ματς, όπως και η άμυνα των Πηγαδακίων αποσοβούσαν τον κίνδυνο.
Έτσι φτάσαμε στο 27’ με την Αντιόχου να βάζει το γκολ του αγώνα, καθώς με καταπληκτικό σουτ στην κίνηση εκτέλεσε τη Γερασίμη και σκόραρε για το 3-0 που ήταν το σκορ για το πρώτο ημίχρονο, το οποίο ήταν καταπληκτικό για τη Δόξα.

Στο δεύτερο μέρος ο Ίκαρος προσπάθησε να αντιδράσει και κατάφερε με ωραίο φάουλ της Κωστοπούλου να μειώσει σε 1-3, ωστόσο την τελευταία λέξη είχαν τα Πηγαδάκια με τη Μαρίνα Γεωργακοπούλου στο 85’ να «γράφει» το τελικό 4-1.
Διαιτητής ήταν ο Δ. Κωστάκης από το νησί μας βοηθούς τους Α. Πυλαρινό και Ι. Καμπιώτη επίσης από τη Ζάκυνθο.

ΔΟΞΑ ΠΗΓΑΔΑΚΙΩΝ (Γκούσκος Α.): Γρίβα, Λομποτέση, Χριστάνα (80’ Μωραΐτη), Παράσχη Ι. (80’ Στήθου), Καλαβρού, Τσιώρου, Παράσχη Μ. (50’ Πετρούλη), Γεωργακοπούλου Λ., Αντιόχου, Γεωργακοπούλου Μ., Ζαφειροπούλου (70’ Μόρφη)

ΙΚΑΡΟΣ ΠΕΤΡΩΤΟΥ: Γερασίμη, Γαρδούνη (46’ Τζούρα), Παπανικολοπούλου, Παπακυριαζή (67’ Λεμπέση), Κουλούμπη, Σύρμη (52’ Ντέβα), Κωστοπούλου, Μούκα, Ζώτου, Τσάμη (67’ Βιλιάρδου), Κυριάκου

Aκολουθήστε το imerazante.gr στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα νέα από τη Ζάκυνθο