Δεν μπόρεσε η ΑΓΕΖ στην Παναγούλα – Ήττα με 50-57 από τον Σείριο Πατρών

Όντας ιδιαίτερα άστοχη σε σημαντικές επιθέσεις αλλά και πληρώνοντας τα κενά διαστήματα που είχε στο παιχνίδι η ανδρική ομάδα της ΑΓΕΖ υποχρεώθηκε σε ήττα με 50-57 από τον Σείριο Πατρών για τη 2η αγωνιστική της Β’ ΕΣΚΑΗ. Οι φιλοξενούμενοι ήταν πολύ καλύτεροι στο πρώτο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 16-7. Η ΑΓΕΖ αντέδρασε στη δεύτερη περίοδο με πιο καθαρό μυαλό στην επίθεση και μείωσε σε 12-18 και 16-20 τέσσερα λεπτά πριν το ημίχρονο, όμως οι Αχαιοί διατήρησαν το υπέρ τους 27-22 στο ημίχρονο επωφελούμενοι και από την αστοχία των γηπεδούχων στις βολές καθώς στο τελευταίο λεπτό είχαν 0/6.

Η ΑΓΕΖ αν και δεν μπορούσε να βρει καλό ρυθμό στο παιχνίδι έμενε κοντά στο σκορ και στο τρίτο δεκάλεπτο που έληξε 39-35 υπέρ του Σείριου.
Όμως στην τέταρτη και καθοριστική περίοδο οι φιλοξενούμενοι είχαν καλύτερες επιθετικές επιλογές και πήραν τη νίκη με 57-50. Επόμενο ματς και πάλι εντός έδρας με τον Τρίτωνα.

Δεκάλεπτα:: 07-16, 22-27, 35-39, 50-57

ΑΓΕΖ (Νέγκας Σπ.): Βάλβης 4, Παράσχης 12, Κουτουλογένης 3, Δημησιάνος 12 Θεοδωρίτσης 9, Μπακάμης 4, Μουζάκης 2, Ζαφείρης 4, Κλαυδιανός, Γυφτάκης, Τσίντζηρας, Πέττας