Το αναλυτικό πρόγραμμα αγώνων σε Α’ και Β’ Κατηγορία ΕΠΣ Ζακύνθου και 1ης φάσης Κυπέλλου

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για την Α’ και τη Β’ Κατηγορία της ΕΠΣ Ζακύνθου όπως και για την 1η φάση του Κυπέλλου της Ένωσης στο νησί μας. Στην Α’ Κατηγορία συνολικά θα συμμετάσχουν 11 ομάδες ενώ στη Β’ Κατηγορία μόλις 6. Από τα πρωταθλήματα ήδη έχουν αποχωρήσει ΑΟ Βασιλικός, Αργάσι και Αίολος Σαρακηνάδου, ενώ παρόλο που δήλωσε κανονικά συμμετοχή ο Παναρτεμισιακός είναι άγνωστο αν τελικά θα αγωνιστεί.

Το πρόγραμμα της Α’ Κατηγορίας είναι το εξής:
1η Αγωνιστική
Άγιος Λέων/ Κοιλιωμένος – Καταστάρι
ΑΠΣ Ζάκυνθος – Φλόγα Κυψέλης
ΑΟ Λεβάντε – Παναρτεμισιακός
Αστέρας Μαχαιράδου – Α.Σ. Ρόϊδο
ΑΟ Τσιλιβή – Έσπερος
Ρεπό: Θύελλα Αμπελοκήπων

2η Αγωνιστική
Θύελλα Αμπελοκήπων – Άγιος Λέων/ Κοιλιωμένος
ΑΟ Κατασταρίου – ΑΠΣ Ζάκυνθος
Φλόγα Κυψέλης – Αστέρας Μαχαιράδου
Παναρτεμισιακός – ΑΟ Τσιλιβή
Έσπερος – Α.Σ. Ρόϊδο
Ρεπό: ΑΟ Λεβάντε

3η Αγωνιστική
Άγιος Λέων/ Κοιλιωμένος- ΑΠΣ Ζάκυνθος
ΑΟ Λεβάντε – Θύελλα Αμπελοκήπων
Αστέρας Μαχαιράδου – ΑΟ Κατασταρίου
Έσπερος – Φλόγα Κυψέλης
Α.Σ. Ρόϊδο – Παναρτεμισιακός
Ρεπό:AO Tσιλιβή

4η Αγωνιστική
ΑΟ Λεβάντε – Άγιος Λέων/ Κοιλιωμένος
ΑΠΣ Ζάκυνθος – Αστέρας Μαχαιράδου
Θύελλα Αμπελοκήπων – ΑΟ Τσιλιβή
ΑΟ Κατασταρίου – Έσπερος
Παναρτεμισιακός – Φλόγα Κυψέλης
Ρεπό: Α.Σ. Ρόϊδο

5η Αγωνιστική
Άγιος Λέων/ Κοιλιωμένος – Αστέρας Μαχαιράδου
ΑΟ Τσιλιβή – ΑΟ Λεβάντε
Έσπερος – ΑΠΣ Ζάκυνθος
Α.Σ. Ρόϊδο – Θύελλα Αμπελοκήπων
Παναρτεμισιακός – ΑΟ Κατασταρίου
Ρεπό: Φλόγα Κυψέλης

6η Αγωνιστική
AO Τσιλιβή – Άγιος Λέων/ Κοιλιωμένος
Αστέρας Μαχαιράδου – Έσπερος
ΑΟ Λεβάντε – Α.Σ. Ρόϊδο
ΑΠΣ Ζάκυνθος – Παναρτεμισιακός
Θύελλα Αμπελοκήπων – Φλόγα Κυψέλης
Ρεπό: ΑΟ Κατασταρίου

7η Αγωνιστική
Άγιος Λέων/ Κοιλιωμένος – Έσπερος
Α.Σ. Ρόϊδο – ΑΟ Τσιλιβή
Παναρτεμισιακός – Αστέρας Μαχαιράδου
Φλόγα Κυψέλης – ΑΟ Λεβάντε
ΑΟ Κατασταρίου – Θύελλα Αμπελοκήπων
Ρεπό: ΑΠΣ Ζάκυνθος
8η Αγωνιστική
Α.Σ. Ρόϊδο – Άγιος Λέων/ Κοιλιωμένος
Έσπερος – Παναρτεμισιακός
ΑΟ Τσιλιβή – Φλόγα Κυψέλης
Α Λεβάντε – ΑΟ Κατασταρίου
ΑΠΣ Ζάκυνθος – Θύελλα Αμπελοκήπων
Ρεπό: Αστέρας Μαχαιράδου

9η Αγωνιστική
Άγιος Λέων/ Κοιλιωμένος – Παναρτεμισιακός
Φλόγα Κυψέλης – Α.Σ. Ρόϊδο
ΑΟ Κατασταρίου – ΑΟ Τσιλιβή
Θύελλα Αμπελοκήπων – Αστέρας Μαχαιράδου
ΑΠΣ Ζάκυνθος – ΑΟ Λεβάντε
Ρεπό: Έσπερος

10η Αγωνιστική
Φλόγα Κυψέλης – Άγιος Λέων/ Κοιλιωμένος
Α.Σ. Ρόϊδο – ΑΟ Κατασταρίου
Έσπερος – Θύελλα Αμπελοκήπων
ΑΟ Τσιλιβή – ΑΠΣ Ζάκυνθος
Αστέρας Μαχαιράδου – ΑΟ Λεβάντε
Ρεπό: Παναρτεμισιακός

11η Αγωνιστική
ΑΟ Κατασταρίου – Φλόγα Κυψέλης
Θύελλα Αμπελοκήπων – Παναρτεμισιακός
ΑΠΣ Ζάκυνθος – Α.Σ. Ρόϊδο
ΑΟ Λεβάντε – Έσπερος
Αστέρας Μαχαιράδου – ΑΟ Τσιλιβή
Ρεπό: Άγιος Λέων/ Κοιλιωμένος

Για τη Β’ Κατηγορία το πρόγραμμα είναι το εξής:

1η Αγωνιστική
Δόξα Πηγαδακίων – Αχιλλέας
Δόξα Λιθακιάς – Αστέρας Πλάνου
Απόλλωνας – Κερί

2η Αγωνιστική
Αχιλλέας – Δόξα Λιθακιάς
Κερί – Δόξα Πηγαδακίων
Αστέρας Πλάνου – Απόλλωνας

3η Αγωνιστική
Αχιλλέας – Κερί
Αστέρας Πλάνου – Δόξα Πηγαδακίων
Δόξα Λιθακιάς – Απόλλωνας

4η Αγωνιστική
Κερί – Αστέρας Πλάνου
Δόξα Πηγαδακίων – Δόξα Λιθακιάς
Απόλλωνας – Αχιλλέας

5η Αγωνιστική
Αστέρας Πλάνου – Αχιλλέας
Δόξα Λιθακιάς – Κερί
Απόλλωνας – Δόξα Πηγαδακίων

Στον β’ γύρο σε Α’ και Β’ Κατηγορία οι έδρες των ομάδων θα αντιστρέφονται.

Επίσης έγινε η κλήρωση για την 1η φάση του Κυπέλλου ΕΠΣ Ζακύνθου και τα ματς είναι:
Τσιλιβή- Εθνικός Σκουλικάδου, ΑΟ Κατασταρίου – ΑΟ Λεβάντε, Κερί – Α.Σ. Ρόϊδο, Παναρτεμισιακός – Έσπερος, Αστέρας Μαχαιράδου – Άγιος Λέων/ Κοιλιωμένος, Δόξα Πηγαδακίων – Θύελλα Αμπελοκήπων, ΑΠΣ Ζάκυνθος – Φλόγα Κυψέλης. Xωρίς αγώνα προκρίθηκε η Δόξα Λιθακιάς.

Aκολουθήστε το imerazante.gr στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα νέα από τη Ζάκυνθο