«Πέταξε» την ευκαιρία το Σκουλικάδο – Ήττα με 1-0 από τον Διαγόρα | Είχε χαμένο πέναλτι και μεγάλες ευκαιρίες (φώτο)

Με γκολ του Δημήτρη Αλεξανδρή στο 17ο λεπτό ο Διαγόρας Βραχνεΐκων πήρε τη νίκη με 1-0 εκτός έδραςστο εξ’ αναβολής ματς της 3ης αγωνιστικής του 9ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής με τον Εθνικό Σκουλικάδου. Οι Αχαιοί σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι μετά το προβάδισμα τους και συγκεκριμένα στο δεύτερο ημίχρονο κινδύνεψαν να ισοφαριστούν, με τους γηπεδούχους να έχουν χαμένο πέναλτι στο 60’ με τον Δαδάκο που δεν νίκησε τον Μπαμπούνη. Ο σκόρερ του Διαγόρα Δημήτρης Αλεξανδρής στο 75’ είχε δοκάρι μάλιστα για τους φιλοξενούμενους που άντεξαν στο τέλος και πήραν τη νίκη.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΚΟΥΛΙΚΑΔΟΥ (Νόλης Δ.): Παπαδόπουλος Γ., Μαρίνος Σπ., Προκόπης (79’ Αντωνιάδης), Μουσάϊ (46’ Φρέϊτας), Περιστέρης, Δαδάκος, Βαρδάκας, Κυριαζόπουλος (46’ Ντα Σίλβα), Μεταξάς, Νικολακόπουλος, Λαμπρόπουλος Ι.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ (Ζήκος Ανδρ.): Μπαμπούνης, Πανάρετος, Γκολφινόπουλος (60’ Κούστα), Σιδέρης, Σαρρής, Τριανταφυλλόπουλος, Βλασόπουλος (80’ Λούσκος), Αλεξανδρής Α. (80’ Δημόπουλος), Αλεξανδρής Δ., Γεωργαντόπουλος (75’ Κούσουλας), Σταυρόπουλος