Σοβαρός τραυματισμός παίκτη του Αστέρα Πλάνου – Πήγε στο νοσοκομείο

Μια άτυχη στιγμή έλαβε χώρα στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα Κυπέλλου της ΕΠΣ Ζακύνθου του Βασιλικού με τον Αστέρα Πλάνου με τον νεαρό Νικόλα Μαλούχο των φιλοξενούμενων. να χτυπά σοβαρά στον καρπό και να μεταφέρεται στο νοσοκομείο. Σύμφωνα με τις πρώτες ιατρικές εκτιμήσεις βγήκε ο καρπός του ποδοσφαιριστή σε μια φάση που διεκδικούσε τη μπάλα με αντίπαλο του. Μετά τις πρώτες βοήθειες, αφού δέθηκε ο καρπός μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο για περαιτέρω εξετάσεις και πιο ακριβή διάγνωση. Για την ιστορία ο Βασιλικός ήταν ο νικητής στο παιχνίδι καθώς προηγήθηκε με τον Βλασσόπουλο στο 15′, ενώ με τον Λαϊνά στο 21′ έγινε το 2-0. Ο Πλάνος μείωσε το σκορ με τον Αρβανιτάκη Π. στο 28′ . Και οι δυο ομάδες σημάδεψαν το δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο. Στα υπόλοιπα παιχνίδια αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, ο Παναρτεμισιακός επιβλήθηκε με 5-2 του Ρόΐδου, ενώ το Καταστάρι νίκησε 4-1 το Κερί. Το ματς Δόξα Λιθακιάς – ΑΠΣ Ζάκυνθος αναβλήθηκε λόγω καιρικών συνθηκών, αφού ο αέρας ήταν πολύ δυνατός και δεν μπορούσε να πραγματοποιηθεί το παιχνίδι.