Νίκησε τον ΑΟ Λεβάντε και ανέβηκε ο πρώτος ο Αίολος – Βαθμολογία και επόμενη αγωνιστική στην Α’ Κατηγορία

Την έκπληξη έκανε ο Αίολος Σαρακηνάδου ο οποίος κατάφερε να επιβληθεί του ΑΟ Λεβάντε στο Μαχαιράδο με 2-1. Ο Πάνος που είχε και δοκάρι στο 10’ κατάφερε με εύστοχο πέναλτι στο 23’ να δώσει το προβάδισμα στους τυπικά φιλοξενούμενους, ενώ από αυτογκόλ του Μποτώνη στο 47’ ισοφάρισαν οι «νυχτερίδες». Όμως ο Αίολος κατάφερε να πάρει τη νίκη με γκολ και πάλι του Βαγγέλη Πάνου, ο οποίος μάλιστα αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις για αντιαθλητική συμπεριφορά όπως αναφέρει το φύλλο αγώνα. Ένταση επικράτησε στο παιχνίδι με τον παράγοντα του Αίολου Ν. Μαρίνο, με τους φιλοξενούμενους να αντιδρούν για τα όσα γράφτηκαν στο φύλλο αγώνα από τον κ. Πυλαρινό (βοηθοί Μπάστας Γ. και Πλέσσας Δ.) αλλά και για τον χρόνο των καθυστερήσεων.

Σήμερα γίνονται τα ματς ΑΠΣ Ζάκυνθος – Άγιος Λέων/ Κοιλιωμένος (15.00 Γηπ. Αμπελοκήπων) και Εθνικός Σκουλικάδου – Ελατιακός (15.00 Γηπ. Μαχαιράδου).