«Γλίτωσε» τον βαθμό στο 96′ το Τσιλιβή – Ισοφάρισε σε 1-1 τον ΠΑΟ Βάρδας με ήρωα τον Γεωργίου (φώτο- βίντεο)

Στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε το Τσιλιβή να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) κόντρα στον ΠΑΟ Βάρδας σε ένα παιχνίδι στο οποίο τα πάντα ανατράπηκαν στις καθυστερήσεις. Ο Αγουρίδης στο 32′ είχε ανοίξει το σκορ για τον σύλλογο της Βουπρασίας στο ματς της 7ης αγωνιστικής του 7ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής, ενώ οι φιλοξενούμενοι στο δεύτερο ημίχρονο έχασαν ανεπανάληπτη διπλή ευκαιρία με τον Γουόλτερ Βαζ, με τον Χαρακτινό αρχικά και τον Ιγκνάτ να σώζουν την άμυνα του.

Το Τσιλιβή στο 87′ έχασε πέναλτι με τον Υψηλό μετά από χέρι του Γουόλτερ Βαζ στην περιοχή από σουτ του Ιγκνάτ, με την ομάδα να λυτρώνεται τελικά στο 96′ με τον Γεωργίου, ο οποίος πήρε την κεφαλιά μετά από κόρνερ και ισοφάρισε σε 1-1. Στο 98′ ο ΠΑΟ Βάρδας έχασε τον Ντόμα με δεύτερη κίτρινη, ενώ ένα λεπτό μετά Γκέκας και Ιγκνάτ δεν κέρδισαν τον Λαδά, με το 1-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα για το Τσιλιβή που πάλεψε μέχρι το τέλος.

ΑΟ ΤΣΙΛΙΒΗ (Τσούκλης Π.): Χαρακτινός, Μπατσής, Ελέζι, Μούστα, Ιγκνάτ, Μανωλακάκης, Υψηλός, Γεωργίπου Α., Αμαραντίδης (55′ Μαρούδας Μ.), Παναγιωτόπουλος (66′ Δεμερτζής), Παναγιωτίδης (73′ Γκέκας)

ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ (Σπυρόπουλος Ντ.): Λαδάς, Λιόσης, Χριστόπουλος, Νικολόπουλος (21′ Ρουγκάλας), Σιδέρης, Νικολακόπουλος, Αγουρίδης, Ντόμας, Παναγάκης (83′ Μακρής), Σαμπανέϊ (90′ Θεοφιλόπουλος), Γούρμος (62′ Γουόλτερ Βαζ)

Μεγάλο διπλό στη Σπάρτη για τον ΑΠΣ – Χρυσό γκολ στο 84′ !!