«Όνειρο» το Τσιλιβή – «Εκτέλεσε» τη Θύελλα στην Πάτρα με 4-2 (φώτο)

Απίθανα πράγματα έκανε κόντρα στη Θύελλα Πατρών το Τσιλιβή, το οποίο θριάμβευσε με 4-2 και πήρε μια νίκη «χρυσάφι» για τη συνέχεια, ενώ ουσιαστικά «ρέφαρε» και την εντός έδρας ισοπαλία με τον Πανηλειακό. Το παιχνίδι ήταν για την 5η αγωνιστική του 7ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής, με τον σύλλογο του Πλάνου να ανοίγει το σκορ στο 7′ με τον Υψηλό. Μάλιστα νωρίτερα στο 3′ ο Χαρακτινός απέκρουσε πέναλτι στον Βλασόπουλο. Τελικά στο 38′ ο Σκεπετάρης ισοφάρισε σε 1-1 για τη Θύελλα. Όμως ο Βερνάρδος που ήταν από τους κορυφαίους στο ματς έκανε στο 45′ το 2-1 για τους φιλοξενούμενους.
Στο δεύτερο ημίχρονο η υπεροχή της Ζακυνθινής ομάδας συνεχίστηκε και στο 55′ και πάλι ο Υψηλός σκόραρε για το 3-1 του Τσιλιβή. Η Θύελλα μείωσε με τον Σπανό στο 65′ σε 2-3, αλλά στις καθυστερήσεις ο Βερνάρδος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ «σφράγισε» τη νίκη της ομάδας του με 4-2.
Διαιτητής στον αγώνα με τη Θύελλα Πατρών ήταν ο Μαρκαντωνάτος Γ. (Ηλείας) με βοηθούς τους Λιάπη Χρ. (Ηλείας) και Καλαμαρά Α. (Ηλείας).

Θύελλα Πατρών (Πεφάνης Δ.): Σουζτόγλου, Κοτζόπουλος, Αδαμόπουλος, Δημητρίου, Δασούρας, Μπούμπαλης, Βλασόπουλος, Παπαχριστόπουλος, Ντίνος, Φασούλας, Σκεπετάρης.

ΑΟ Τσιλιβή (Τσούκλης Π.): Xαρακτινός, Μπατσής, Ελέζι, Λιβέρης, Μούτσα, Μανωλακάκης, Υψηλός, Γεωργίου, Αμαραντίδης (71′ Mαρούδας), Παναγιωτίδης (71′ Γκέκας), Βερνάρδος.