Δεν άντεξε κόντρα στην Ολυμπιάδα η ΑΓΕΖ – Ηττήθηκε με 68-87

Πολλά προβλήματα αντιμετώπισε κατά τη διάρκεια της φετινής πρεμιέρας της στην Α1 ΕΣΚΑΗ η ΑΓΕΖ, η οποία γνώρισε την ήττα από την Ολυμπιάδα με 68-87. Οι «ερυθρόλευκοι» έμειναν πίσω στο σκορ από στο πρώτο ημίχρονο και παρά τη μεγάλη τους προσπάθεια στο τρίτο δεκάλεπτο όπου προηγήθηκαν κιόλας, ηττήθηκαν από τους καλά προετοιμασμένους γηπεδούχους.
Η ΑΓΕΖ εκτός των άλλων είχε και προβλήματα τραυματισμών μέσα στο παιχνίδι, αφού στο πρώτο δεκάλεπτο έχασε τον Βασίλη Λυμπέρη και στο τέλος και τον Διονύση Μπονίκο, με αποτέλεσμα να μην έχει άλλες δυνάμεις και να ηττηθεί δίκαια.

Δεκάλεπτα: 22-14, 38 – 26, 59 – 51, 87-68

ΑΓΕΖ (Θεοδόσης Ν.): Βαρβαρίγος 19, Κοτσέτας 11, Μπονίκος 13, Μάργαρης Κ. 18, Καψαμπέλης 9, Δημησιάνος, Πέττας Κ., Θεοδωρίτσης Β, Μάργαρης Ν., Λυμπέρης Β.