Πρωταθλητής στη Β΄Κατηγορία ο Ελατιακός – Κέρδισε στο ντέρμπι κορυφής την Φλόγα Κυψέλης με 3-1

Έναν σπουδαίο τίτλο πήρε στην Β’ Κατηγορία ο Ελατιακός, ο οποίος για την τελευταία αγωνιστική (22η) κέρδισε με 3-1 στον Αγγερικό την Φλόγα Κυψέλης. Ο Γκούσκος άνοιξε το σκορ για τους παίκτες του Αλ. Αντίοχου, ενώ ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι με πέναλτι του Φυτόπουλου. Στο τελευταίο δεκάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου, ο σύλλογος των Βολιμών με χρυσούς σκόρερ τους Καράτσαλο και Θεοδόση πήρε το τρίποντο και το πρωτάθλημα, πανηγυρίζοντας έξαλλα για την επιτυχία του. Από την Φλόγα Κυψέλης αποβλήθηκε στο φινάλε ο Κάκος με απευθείας κόκκινη. Αναλυτικό ρεπορτάζ σε επόμενα φύλλα μας και στο imerazante.gr. Να πούμε ότι για την Β’ Κατηγορία ο Αλυκανάς έμεινε στο 2-2 με το Κερί, ενώ λόγω κακού αγωνιστικού χώρου δεν ξεκίνησε το παιχνίδι Αργάσι – Αστέρας Πλάνου. Σήμερα παίζει ο ΑΠΣ Ζάκυνθος με την Δόξα Πηγαδακίων.