Έβγαλε ψυχή η ΑΓΕΖ – Κέρδισε τα Αραχωβίτικα με 63-60 εκτός έδρας

Καθοριστική νίκη πήρε η ΑΓΕΖ στην έδρα των Αραχωβίτικων με 63-60 και έκανε σημαντικό βήμα παραμονής στην Α1 ΕΣΚΑΗ. Οι παίκτες του Αντώνη Ακτύπη ήταν κοντά στο σκορ σε όλο το παιχνίδι, αλλά το μεγάλο ξέσπασμα το έκαναν στην τελευταία περίοδο όπου επέτρεψαν στους γηπεδούχους να βάλουν δέκα πόντους και επικράτησαν στις λεπτομέρειες, παίζοντας εξαιρετικά σε άμυνα και επίθεση. Δυο κρίσιμα εντός έδρας ματς θα δώσει η ΑΓΕΖ την ερχόμενη εβδομάδα, αφού την Τετάρτη παίζει με τον Ήφαιστο/ Αχιλλέα, ενώ την Κυριακή φιλοξενεί την ΑΕ Λεχαινών

Δεκάλεπτα: 16-8, 28-28, 50-43, 60-63
Α.Σ. ΑΡΑΧΩΒΙΤΙΚΩΝ (Φραγκισκάτος Λ.): Δόνος 6, Δημόπουλος 15, Σίψας 12, Κ. Φραγκισκάτος 9, Σταυρουλάκης 14 , Βαγγέλης 4, Κούμενος, Θεοδωρόπουλος.

ΑΓΕΖ (Ακτύπης Αντ.): Ακτύπης 14, Δημησιάνος 1, Καψαμπέλης 1, Μπονίκος 18, Μάργαρης 14, Λούτας 2, Βαρβαρίγος 12, Ζάγκλας 1.