«Μπλόκο» στον Ασπρόπυργο από τον ΑΟΚ Ζακύνθου – Τον κράτησε στο 2-2 σε συναρπαστικό ματς

Παίζοντας με ψυχή στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΟΚ Ζακύνθου κράτησε τον Ασπρόπυργο στο Δημοτικό Στάδιο στο 2-2 και πήρε ένα σπουδαίο αποτέλεσμα στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στον 8ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής. Η Ζακυνθινή ομάδα μετά από ένα πρώτο μέρος που βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 3′ από τον Σταύρου, ανέκαμψε στο δεύτερο 45λεπτο σκοράροντας με τον Πέττα στο 57′ για να ισοφαρίσει σε 1-1.

Ο Πέττας ισοφαρίζει σε 1-1 για τον ΑΟΚ Ζακύνθου

Ο Πετρόπουλος κατά την είσοδο του στο παιχνίδι έκανε το 2-1 για τους φιλοξενούμενους στο 63′ με ωραίο τσίμπημα της μπάλας, αλλά ο Τηλιόπουλος δυο λεπτά μετά με το παρθενικό του γκολ στο φετινό πρωτάθλημα ισοφάρισε για το τελικό 2-2.

Ο Πετρόπουλος βάζει το δεύτερο τέρμα του Ασπρόπυργου
Ο Τηλιόπουλος απαντάει για το τελικό 2-2

Για δυο περιπτώσεις πέναλτι διαμαρτύρεται στον διαιτητή Αθανασίου (Άρτας) ο Ασπρόπυργος. Βοηθοί του ήταν οι Τσιλίκας και Σούζας από την Αιτωλοακαρνανία.
Μετά από αυτό το αποτέλεσμα ο Ασπρόπυργος έμεινε έξι βαθμούς πίσω από την Καλαμάτα που κέρδισε την ΑΕ Πελλάνας Καστορείου στο επόμενο παιχνίδι της. Ο ΑΟΚ Ζακύνθου θα αντιμετωπίσει Καλαμάτα στην επόμενη αναμέτρηση του εκτός έδρας.

ΑΟΚ ΖΑΚΥΝΘΟΥ:(Νόλης Δ.): Δρακόπουλος, Παναγόπουλος, Μπριλάκης, Σωτηρόπουλος, Καρβούνης (90+6′ λ.τρ. Δρόσος), Κουρέλλας, Τηλιόπουλος (90+4′ Σκουρτάϊ), Καψάσκης (90+1’Κορφιάτης), Πέττας, Μεζίνι, Κάρδαρης (74′ Μαρούδας Μ.)

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ (Βαζάκας Γ.):Κατσούλης, Τσουκαλάς (85′ Νικολάου), Σταγάκης, Παντελίδης, Ζώνας, Βασιλείου, Λουκάκης, Σταύρου, Νατσιόπουλος (71′ Καραλής), Ντιατά, Βαζ Μέντες (63′ Πετρόπουλος (90′ Δηλαβέρης).