Πλέι οφ Α’ Κατηγορίας: Καταστάρι και Τσιλιβή νίκησαν για την 3η αγωνιστική

Χωρίς πρόβλημα επικράτησαν Τσιλιβή και Καταστάρι στα παιχνίδια τους για την 3η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική. Ο σύλλογος του Πλάνου νίκησε με 6-0 τον Εθνικό Σκουλικάδου σε ένα ματς μονόλογο στην έδρα του, ενώ ο ΑΟΚ με 4-1 επικράτησε του Παναρτεμισιακού.

Αναλυτικά στο ματς του Τσιλιβή οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Γεωργίου (2’), με τον Κότσα στο 15’ να πετυχαίνει το 2-0. Το ημίχρονο έκλεισε με το σκορ στο 3-0 αφού και ο Μαρούδας έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα στο 40’.
Στο δεύτερο μέρος μέσα σε επτά λεπτά το Τσιλιβή πέτυχε άλλα τρία γκολ φτάνοντας στο τελικό 6-0. Ο Μαμούτ στο 70’ πέτυχε το 4-0, ενώ ο Μαρούδας πέντε λεπτά μετά σκόραρε και πάλι για τον σύλλογο (5-0). Το τελικό 6-0 σημείωσε και πάλι ο Μαμούτ στο 77’ με τον σύλλογο να κάνει συντήρηση δυνάμεων και να ετοιμάζεται για το ντέρμπι τίτλου της Κυριακής με το Καταστάρι (Διαιτητές: Μποζίκης, Κωστάκης, Μάτσας).

Στο ματς του Κατασταρίου με τον Παναρτεμισιακό, οι παίκτες του Δημήτρη Νόλη και του Παναγιώτη Γουσέτη άνοιξαν το σκορ στο 8’ με τον Μαλαφούρη, ενώ ο ίδιος παίκτης από το σημείο του πέναλτι έκανε το 2-0 (ο Λιβέρης κέρδισε την εσχάτη των ποινών). Στο 27’ ο Ψάρρης έκανε το 3-0 για το Καταστάρι που απέδωσε εξαιρετικά στο πρώτο 45λεπτο.
Στο δεύτερο μέρος τα Λαγκαδάκια αντέδρασαν και μείωσαν στο σκορ με τον Σταμίρη στο 49’, ενώ είχαν και άλλες καλές στιγμές για να πετύχουν περισσότερα τέρματα και να μπουν στη διεκδίκηση του ματς. Το τελικό 4-1 για το Καταστάρι έγινε από κοντινή προβολή του Κωστάκη έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Κάρδαρη στο 85’. Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για την υπόδειξη του διαιτητή Πυλαρινού (βοηθοί Τρομπούκης και Ψάρρης).

Επόμενη (4η) Αγωνιστική(22/04) : Εθν. Σκουλικάδου – Παναρτεμισιακός, Τσιλιβή – Καταστάρι