ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ Ο ΓΟΥΣΕΤΗΣ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΑΡΙ | Νίκη στο τέλος της χρονιάς με το Τσιλιβή

Σε μια δύσκολη χρονιά το Καταστάρι πάλεψε μέχρι το τέλος για να κατακτήσει το πρωτάθλημα στην Α’ Κατηγορία απέναντι στη Ζάκυνθο. Η σεζόν σίγουρα ήταν δύσκολη για τον «πρωτάρη» προπονητή Παναγιώτη Γουσέτη, ο οποίος σύμφωνα με πληροφορίες θα είναι και την επόμενη αγωνιστική περίοδο στον πάγκο της ομάδας. Ο ίδιος ο τεχνικός είχε επαφή με τη διοίκηση του ΑΟΚ και συμφωνήθηκε και του χρόνου να βοηθήσει ώστε να φτάσει στο πρωτάθλημα ο σύλλογος. Η στήριξη των ανθρώπων του Κατασταρίου είναι έμπρακτη προς το πρόσωπο του Παναγιώτη Γουσέτη που κατέκτησε το Κύπελλο απέναντι στη Ζάκυνθο, ενώ διεκδίκησε μέχρις εσχάτων τον τίτλο.

Εν τω μεταξύ το Καταστάρι σε ένα ματς «αγγαρεία» για τα δυο σωματεία κέρδισε 6-4 το «αποδεκατισμένο» Τσιλιβή που παρατάχθηκε με δέκα ποδοσφαιριστές και τερματοφύλακα μάλιστα τον επιθετικό Κώστα Νικολόπουλο.

Μάλιστα ο σύλλογος του Πλάνου έμεινε με εννιά παίκτες από το 46′ αλλά η εικόνα που έδειξε ήταν κάτι παραπάνω από ανταγωνιστική.
Το Καταστάρι προηγήθηκε 2-0 με τον Λιβέρη και αυτογκόλ του Βελλίδη, ενώ ο Τσιριγώτης μείωσε σε 2-1 για τους γηπεδούχους με το σκορ αυτό να μένει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος ο Καραμαλίκης έκανε το 3-1, αλλά οι Μαρούδας, Νικολόπουλος (πέναλτι) και Βελλίδης σκόραραν για το 4-3 του Τσιλιβη. Τελικά οι παίκτες του Νίκου Ντόβρου δεν άντεξαν όντας αριθμητικά λιγότεροι, με τους Δρόσο, Μεταξά και Αρκαδιανό να διαμορφώνουν το τελικό 6-4 για τον ΑΟΚ.