Δυναμικό παρών στη γιορτή του αθλητή

H Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ Βόρειας Πελοποννήσου διοργανώνει αύριο Παρασκευή στις 9 το βράδυ την καθιερωμένη ετήσια «ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΑΘΛΗΤΗ» . Η εκδήλωση θα λάβει χώρα στο Ξενοδοχείο «ΑΣΤΗΡ» της Πάτρας και θα βραβευθούν οι αθλητές και αθλήτριες της Ε.Α.Σ. που διακρίθηκαν σε Διεθνές και Πανελλήνιο επίπεδο την αγωνιστική περίοδο του 2009, καθώς και τους Προπονητές τους. Ο Γυμναστικός σύλλογος της ΑΓΕΖ θα δώσει δυναμικό παρών, αφού θα εκπροσωπηθεί από τους προπονητές Αντώνη και Νίκο Ακτύπη, ενώ θα τιμηθεί και η γνωστή σε όλους μας μαραθωνοδρόμος του Ζακυνθινού συλλόγου Μάγδα Γαζέα.
Παράλληλα τιμητική πλακέτα αναμένεται να παραλάβει ο Λούλος Σωκράτης με την Χαϊμελή Νικολέτα. Δύο παιδιά που έχουν πρωταγωνιστήσει στο άθλημα που συμμετέχουν με το σύλλογο της ΑΓΕΖ.

Αναλυτικά οι αθλητές και αθλήτριες που θα τιμηθούν είναι :

ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ
ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ (ΑΟ ΚΟΥΡΟΣ ΠΑΤΡΩΝ)
ΒΟΥΤΣΙΝΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ (ΑΟ ΠΕΛΟΨ ΠΑΤΡΩΝ)
ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ (ΠΑΤΡΑΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΣΤΙΒΟΥ)
ΚΑΨΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ)
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΟΦΚΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ)

1ος/η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗΣ
ΓΑΖΕΑ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ (ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ)
ΒΟΥΤΣΙΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΑΟ ΠΕΛΩΨ ΠΑΤΡΩΝ)
ΜΑΝΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ)
ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΑΕ ΕΣΠΕΡΟΣ 2004)

2ος/η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗΣ
ΧΡΥΣΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ)
ΤΣΟΜΠΑΝΙΔΗ ΟΛΓΑ (ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ Γ.Ε.)
ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ Γ.Ε.)
ΡΑΣΣΙΑ ΑΡΙΑΝΝΑ (ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ Γ.Ε.)
ΠΑΡΙΣΗ ΔΙΟΝΥΣΙΑ (ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ Γ.Ε.)
ΣΙΜΑ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΟΦΚΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ)
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ (ΓΣ ΑΙΟΛΟΣ)
ΚΟΥΚΟΥΜΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ (ΑΟ ΑΛΦΕΙΟΣ)
ΝΤΕΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ)
ΣΑΚΚΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΑΕ ΕΣΠΕΡΟΣ 2004)

3ος/η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗΣ
ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΑΟ ΠΕΛΩΨ ΠΑΤΡΩΝ)
ΠΕΓΚΑ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΑΟ ΠΕΛΩΨ ΠΑΤΡΩΝ)
ΛΟΥΛΟ ΣΩΚΡΑΤΗΣ (ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ)
ΧΑΙΜΕΛΗ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ (ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ)
ΚΑΚΑΦΩΝΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ (ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ)
ΑΜΑΣΙΑΔΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ (ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ)
ΚΑΣΤΑΝΑ ΟΛΓΑ (ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ)
 
ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ   
ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΑΟ ΚΟΥΡΟΣ ΠΑΤΡΩΝ)
ΣΙΟΥΛΗ ΑΛΕΚΑ (ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ Γ.Ε.)
ΜΠΟΥΣΙΑΣ ΚΩΣΤΑΣ (ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ)
ΜΠΟΡΝΙΒΕΛΛΙ ΝΤΙΝΑ (ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ)
ΑΣΠΡΑΔΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ (ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ)
ΚΑΙΣΑΡΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟ (ΑΟ ΑΛΦΕΙΟΣ)
ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΑΟ ΠΕΛΟΨ ΠΑΤΡΩΝ)
ΑΚΤΥΠΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ)
ΜΑΡΚΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ (ΓΣ ΑΙΟΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ)
ΖΟΥΜΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ (ΟΦΚΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ)
ΣΟΥΒΑΛΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ (ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ)
ΚΑΣΤΑΝΑΣ ΝΙΚΟΣ (ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ)
ΚΟΥΒΑΡΑΣ ΝΙΚΟΣ (ΑΕ ΕΣΠΕΡΟΣ 2004)
ΑΚΤΥΠΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ (ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ)

Βραβεύσεις θα γίνουν επίσης σε φορείς και προσωπικότητες από το χώρο του Αθλητισμού καθώς και σε αριστούχους μαθητές-αθλητές της Ε.Α.Σ. 
Επίσης θα βραβευτούν και οι 3 πρώτοι σύλλογοι της περιφέρειας: 1ος ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ, 2ος Α.Γ.Ε.ΖΑΚΥΝΘΟΥ, 3ος ΑΟ ΠΕΛΟΨ ΠΑΤΡΩΝ από την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βορείας Πελοποννήσου.