Οι Κορασίδες του ΖΑΟ 3-0 την Αρχαία Ολυμπία

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερα προβλήματα η ομάδα βόλεϊ των Κορασίδων του ΖΑΟ επικράτησε με 3-0 της αντίστοιχης του ΑΟ Αρχαίας Ολυμπίας. Τα σετ ήταν 25-2 , 25-8 , 25-10. Τα κορίτσια του Βασίλη Ιωάννου ήταν ανώτερα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και δε δυσκολεύτηκαν να φτάσουν στη νίκη.
Το ματς έγινε προχθές Σάββατο στο κλειστό της Παναγούλας.
Οι αθλήτριες του ΖΑΟ είναι οι εξής: Τσιροπούλου Αδαμαντία, Μαμφρέδα Ελένη, Μαμφρέδα Χριστίνα, Μαμφρέδα Διονυσία, Τσιροπούλου Δήμητρα, Ζαφείρη Αδαμαντίνη, Χιώνη Λάουρα, Κολυβά Αναστασία, Μπράτη Νικολέτα.

Δεν μπόρεσαν στο Άργος οι γυναίκες
Την ήττα με 3-0 σετ γνώρισαν οι γυναίκες του ΖΑΟ στο Άργος με αντίπαλο τον Γυμναστικό Σύλλογο Άργους. Οι γηπεδούχες ήταν ανώτερες το μεγαλύτερο χρονικό διάστημα του αγώνα, όμως από τον ΖΑΟ εκφράστηκαν παράπονα για το διαιτητή της συνάντησης ο οποίος ήταν από το Άργος και σε κάποιες περιπτώσεις θα έλεγε κανείς ότι ήταν μεροληπτικός υπέρ της γηπεδούχου ομάδας. Αξίζει πάντως να αναφερθεί ότι ο ΖΑΟ αγωνίστηκε για άλλη μια φορά με κάποιες από τις παίκτριές του να έχουν προβλήματα τραυματισμών.

Τα σετ ήταν: 25-18, 25-23, 25-20

ΖΑΟ: Κολπονδίνου Φαίη, Λάπου Ντάνα, Λυκούρεση Ηλέκτρα, Πλαρινού Εύη, Μαμφρέδα Ελένη, Μπράτη Νίκη, Τζίμη Εύη.